Slovak - Chinese Joint Business CouncilSlovensko - Čínska podnikateľská rada

  • Slovak - Chinese Joint Business Council
  • Slovak - Chinese Joint Business Council
  • Slovak - Chinese Joint Business Council

2. ministerská konferencia o inováciách vo formáte 16+1

19.4.2018

« 落後

Po úspešnom prvom ročníku Ministerskej konferencie o inováciách, ktorá sa konala v roku 2016 v čínskom Nanjingu, v roku 2017 získalo organizáciu druhého ročníka tohto významného medzinárodného podujatia Slovensko. Ministerská konferencia sa uskutočnila 26.-29. novembra v Bratislave v hoteli Double Tree by Hilton.

Záštitu nad organizovaním konferencie prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Slovenská obchodná a priemyselná komora sa organizačne podieľala na podnikateľskej časti konferencie, ktorej súčasťou bolo Inovačné a investičné fórum a B2B kooperačná burza.

Hlavnou myšlienkou a zámerom podujatia bolo vytvorenie platformy spolupráce vo formáte 16+1 v oblasti inovácií a transferu inovatívnych technológií, predstavenie nových investičných možností a prezentovanie výsledkov výskumu a vývoja v štyroch prioritných oblastiach, ako sú biotechnológie, zelená energia a čisté technológie, informačné a komunikačné technológie, a materiálové inžinierstvo.

Na konferencii sa zúčastnilo viac ako 180 zástupcov firiem, organizácií a inštitúcií zo 16 krajín SVE a Číny. Zaznelo 25 odborných príspevkov, či už v rámci otváracieho ceremoniálu, investičného alebo inovačného fóra. Ako veľmi prínosnú pre podnikateľské subjekty možno hodnotiť B2B kooperačnú burzu, v rámci ktorej si podnikatelia a zástupcovia firiem vymieňali skúsenosti, nadväzovali kontakty a hľadali možnosti vzájomnej spolupráce. O tom, že takýto formát pre vytváranie spolupráce má svoj význam svedčia aj veľmi pozitívne reakcie zo strany samotných podnikateľov zo Slovenska, Číny ale i z ostatných krajín strednej a východnej Európy.

Pre Európsku úniu je Čínska ľudová republika dôležitým obchodným partnerom. Z tohto rámca nemožno vyňať ani Slovensko, pre ktoré je Čína strategicky perspektívnym obchodným partnerom. No pre Čínu, jej obyvateľov a podnikateľov sme veľmi málo známou krajinou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je potrebné takéto podujatia organizovať a hľadať možnosti spolupráce. Práve oblasť investícií, inovácií, výskumu  a transferu technológií vytvára vhodnú príležitosť takejto spolupráce a vzájomného spoznávania sa. Zámer konferencie sa podarilo naplniť a je preto bytostným záujmom Slovenska v takýchto iniciatívach pokračovať.

 

Ing. Pavol Antalič
predseda,
Slovensko-čínska podnikateľská rada pri SOPK

 

 

SHARE THIS PAGE:

 

Kampaň USA proti Huawei je nejspíš přehnaná

Kampaň USA proti Huawei je nejspíš přehnaná

Čínsky trh zelených technológií 2017: energia, voda a životné prostredie

Čínsky trh zelených technológií 2017: energia, voda a životné prostredie

Zástupcovia SOPK sa zúčastnili konferencie v Kantone

Zástupcovia SOPK sa zúčastnili konferencie v Kantone

Pripravované akcie

CHINA INTERNATIONAL IMPORT EXPO 2019

5.11.2019 - 10.11.2019

Pozvánka na 2. ročník China International Import Expo 2019 v Šanghaji

China Brand Show Poland 2019

19.9.2019 - 21.9.2019

Pozvánka na podujatie

2019 China (Jiaozuo) Industrial and Commercial Enterprises Cross-border Investment and Trade Fair

16.9.2019 - 18.9.2019

Propagácia provincie Henan v Číne a nadväzovanie obchodných vzťahoch s čínskymi firmami.

 

Slovensko-Čínska podnikateľská rada (SCJBC) vznikla 26. marca 2013 pod záštitou Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory

Slovensko-Čínska podnikateľská rada (SCJBC) vznikla 26. marca 2013 pod záštitou Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory

EXIMAJohn GarfieldPROFINEX holding, s.r.o.IPEC GroupNebotra ConsultingMD2TESLA Liptovský Hrádok a.s.TATRALIFT a.s.